Dobre wpisy użytkownika buziaczek

Dobry sposób na zasypianie dziecka

Mój Maciuś zasypia bez problemu i to tak się nauczył, że co by się nie działo, to godzina 21:00 Maciuś śpi.

Są tylko dwie podstawowe zasady, które trzeba respektować z zegarkiem w ręku:

Maciuś jest karmiony o 20:00 zaraz po kąpieli, myty jest codziennie w zlewie, cieszy się, strasznie to uwielbia. Jeśli nie zdążę go wykąpać do 20:00 jest niezadowolony i zasypia przy piersi o 21:00 zawsze, jak z zegarkiem w ręku.

Dzieci wręcz kochają uregulowany tryb życia, to my dorośli rozregulujemy im tryb dnia i nocy, jeśli nie zrobimy czegoś na czas, w sensie nie nakarmimy lub nie wykąpiemy.

Maciuś zasypia tam gdzie jest zawsze o 21:00, bo w dzień zawsze musi być spacer i drzemka ok 1,5 godz, bo staram się podawać posiłki na określoną godzinę. On lubi mieć wszystko uporządkowane, dlatego ja muszę się dostosować.

Błagam nie róbcie dzieciom krzywdy pozwalając na nocne życie, lub rozregulowany tryb życia, dzieci muszą mieć w głowach porządek i muszą być przyzwyczajone do określonych godzin.

To naprawdę nie jest trudne, żeby dorosły już człowiek jakim jest mama czy tata potrafili dopilnować odpowiedniej pory, kiedy dziecko powinno już być wybawione z mamą lub z tatą, wykąpane, nakarmione i położone do łóżeczka a najlepiej zasypiało przy piersi lub butelce.

Nie słuchajcie modnych podpowiedzi o pozostawianiu dzieci w płaczu, one jedynie pragną naszego ciepła, bo są małe, kiedyś zabraknie wam tego przytulenia, malutkich rączek, bezgranicznej miłości...

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje bliskości, terminowych posiłków, spania i zmiany pieluchy, łatwo zapamiętać, a jeśli się zdarzy, że później wrócimy z dzieckiem i zaśnie o swojej godzinie, trudno pieluchę na śpiąco zmieńmy i niech śpi. Rano też można umyć.

Ważne też, aby kąpać i myć dziecko przed posiłkiem, aby nie było kolki.
Zresztą na kolki są odpowiednie kropelki i jest spokój, można też nóżkami robić takie kółka, żeby uwolnić jelita, dzieci uwielbiają masaże, polecam po kąpieli masaż z sprawdzoną oliwką, (żeby nie było uczulenia), zasypia później jak aniołek.

Czasem można poczytać do snu, czasem pośpiewać, ale najważniejsze to utrzymać stały rytm dnia.

Zobacz więcej

Pozytywna energia z drzewa

Każdy czasem ma zły dzień i kiepski nastrój, jednak gdy się dłużej utrzymuje taki stan, należy coś z tym zrobić...

Kiedy mam zły humor a wszystko wokół wydaje się być przeciwko mnie, gdy brak mi motywacji do życia i brak energii, wtedy szukam drzewa, które da mi energię.

Musi to być pozytywna energia, taka która doda mi wigoru, dlatego często korzystam z energii jaką daje brzoza. Dąb daje energii do walki, dlatego dobrze jest wykorzystać dąb przed sprawami sądowymi i załatwieniem spraw urzędowych lub innej ważnej dla nas sprawy.

Co należy zrobić?

Otóż ważnym jest, aby sprawdzić, czy drzewo to na naszej wysokości nie ma sublokatorów w postaci mrówek, pająka lub innego stworka, a następnie przytulamy się do drzewa w myślach prosząc je o energię dla nas.

Zwykle nie ma lepszej metody, aby pozyskać energię. Po takim zetknięciu z naturą jestem znowu pozytywnie nastawiona do życia i tryskam energią. Ładuję akumulatory na jakieś kilka miesięcy.

Spacery na słońcu też dobrze wpływają na odzyskanie energii życiowej. Generalnie polecam kontakt z naturą, drzewa, ptaki, zwierzęta domowe, krajobrazy, śpiew ptaków, zapach świeżej trawy.

Niektórzy preferują skupiska ludzkie, najlepiej takie pozytywnie nastawione do życia. Jeśli idziesz do teatru, kina , na grupowe spotkania, gdzie wszyscy z uśmiechem na twarzy klaszczą i żywo reagują, też możesz otrzymać od nich potężną dawkę dobrego samopoczucia.

Komedie, to chyba najlepsza forma otrzymania pozytywnej energii i poprawienie humoru. Mnie humor poprawia też kawa tak ze dwie filiżanki dziennie

Zobacz więcej

Dziś i jutro i po jutrze mam dobry dzień

Nic tak nie działa rozweselająco, jak małe dziecko uśmiechające się do nas. Dzieci są naturalnie pozbawione wszelkich przejawów hejterstwa, agresji i jest czystą kartą, na którą ma wpływ otoczenie.

Dlatego zanim puścisz hejta w internet pomyśl o tym małym człowieczku, który dorasta wraz z internetem, a hejt jest bardziej krzywdzący niż jakakolwiek kłótnia. Destrukcyjne działania hejtu są bezpośrednią inwazją w nasze wnętrze.

Brońmy naszego optymistycznego lub realnego poglądu na świat nie dajmy się hejtować.

To przestępstwo na naszej duszy.

Zobacz więcej