Dobre wpisy użytkownika buziaczek

JAKIE WALORY SMAKOWE POWINNA SPEŁNIAĆ KAWA?

NIE MA JAK KAWA ...

Kawa Lavazza a modo mio ma tą przewagę nad innymi kawami, że jej smak zróżnicowany jest za pomocą mocy palenia kawy Arabica. Dlatego możemy uzyskać efekt kawy delikatnej w smaku i aksamitnej jak kremowa dolcemente, największą popularnością cieszy się appassionatamente, z intensywnym smakiem i aromatem.

Warto zapoznać się z każdą z nich i spróbować, jakie bogate doznania dają obydwa te rodzaje kawy Lavazza a modo mio.

Dla koneserów smaku polecałabym nawet większe opakowanie niż standardowe w niższej cenie.

Wszelkie informacje na stronie www.lavazzaamodomio.pl

Zobacz więcej

Nalewka z aronii

Nalewka z aronii to samo zdrowe – owoce te pomagają zwalczyć nadciśnienie i za duży poziom cholesterolu. Poza tym, nalewka z aronii jest zalecana dla osób mających problemy z niedokwaśnością żołądka. Dodatkowo, nalewka z aronii jest łatwa do przygotowania.
NALEWKA Z ARONII Z GOŹDZIKAMI – SKŁADNIKI
- 1 kg owoców aronii
- 1 l wódki
- 0,75 kg cukru
- 2 laski wanilii
- 5 goździków
NALEWKA Z ARONII Z GOŹDZIKAMI – PRZYGOTOWANIE
Umyte owoce aronii przekładamy do dużego słoja razem z przeciętą na pół laski wanilii i goździkami. Zasypujemy to cukrem, zakręcamy słoik i odstawiamy na słoneczny parapet na około dwa dni. Kilka razy dziennie potrząsamy słojem, w którym jest nasza nalewka z aronii.
Po 2 dniach wlewamy wódkę i ponownie zamykamy słój, gdzie jest nasza nalewka z aronii – tym razem odstawiamy go na parapet na około 2 tygodnie. Następnie przecedzamy i przelewamy wszystko do butelek Nasza nalewka z aronii powinna być odstawiona do ciemnej i chłodnej piwnicy na minimum pół roku.

MOCNIEJSZA NALEWKA Z ARONII – SKŁADNIKI
Do przygotowania naszej mocniejszej nalewki z aronii potrzebne będzie kilka standardowych składników. W tym przepisie nasza nalewka z aronii ma w sobie nie tylko wódkę, ale i spirytus – to sprawia, że jest dużo mocniejsza.
- 1 kg owoców aronii
- 0,5 kg cukru
- 0,5 litra spirytusu
- 1 litr wódki
- 3 ziarna kardamonu
- laska wanilii
MOCNIEJSZA NALEWKA Z ARONII – PRZEPIS
Do dużego słoika wkładamy umyte owoce aronii, dodajemy cukier i odstawiamy na kilka dni. Po tym czasie zalewamy nasz sok z którego powstanie nalewka z aronii wódką i spirytusem. Dodajemy przekrojoną laskę wanilii i kardamon. Zostawić na 2 tygodnie w ciepłym miejscu. Następnie nasza nalewka z aronii musi zostać przelana do butelek, które szczelnie zakręcamy, postawiona w ciemnej, chłodnej piwnicy, gdzie ma leżeć przynajmniej trzy miesiące – a najlepiej pół roku.
NALEWKA Z ARONII I WIŚNI – SKŁADNIKI
Ta nalewka z aronii wymaga większej ilości składników, ale wychodzi znakomita. Będziemy potrzebować:
- 2 kg owoców aronii
- 400 sztuk (ok. 30 dkg) liści wiśni
- 2 kg cukru
- 3 l wody
- 1 opakowanie kwasku cytrynowego
- 1 l spirytusu
NALEWKA Z ARONII I WIŚNI – PRZEPIS
Umytą aronie i liście wkładamy do dużego garnka, dodajemy cukier i wodę, a następnie gotujemy pod przykryciem około 30 minut. Następnie garnek, gdzie znajduje się nasza nalewka z aronii, zdejmujemy z ognia i odstawiamy na dobę. Po tym czasie przecedzamy, dodajemy spirytus i kwasek cytrynowy i rozlewamy do butelek. Następnie odkładamy na jakiś czas do piwnicy (im dłużnej nasza nalewka z aronii i wiśni stoi, tym lepsza jest w smaku).

Zobacz więcej