Dobre wpisy użytkownika buziaczek

Nalewka z aronii

Nalewka z aronii to samo zdrowe – owoce te pomagają zwalczyć nadciśnienie i za duży poziom cholesterolu. Poza tym, nalewka z aronii jest zalecana dla osób mających problemy z niedokwaśnością żołądka. Dodatkowo, nalewka z aronii jest łatwa do przygotowania.
NALEWKA Z ARONII Z GOŹDZIKAMI – SKŁADNIKI
- 1 kg owoców aronii
- 1 l wódki
- 0,75 kg cukru
- 2 laski wanilii
- 5 goździków
NALEWKA Z ARONII Z GOŹDZIKAMI – PRZYGOTOWANIE
Umyte owoce aronii przekładamy do dużego słoja razem z przeciętą na pół laski wanilii i goździkami. Zasypujemy to cukrem, zakręcamy słoik i odstawiamy na słoneczny parapet na około dwa dni. Kilka razy dziennie potrząsamy słojem, w którym jest nasza nalewka z aronii.
Po 2 dniach wlewamy wódkę i ponownie zamykamy słój, gdzie jest nasza nalewka z aronii – tym razem odstawiamy go na parapet na około 2 tygodnie. Następnie przecedzamy i przelewamy wszystko do butelek Nasza nalewka z aronii powinna być odstawiona do ciemnej i chłodnej piwnicy na minimum pół roku.

MOCNIEJSZA NALEWKA Z ARONII – SKŁADNIKI
Do przygotowania naszej mocniejszej nalewki z aronii potrzebne będzie kilka standardowych składników. W tym przepisie nasza nalewka z aronii ma w sobie nie tylko wódkę, ale i spirytus – to sprawia, że jest dużo mocniejsza.
- 1 kg owoców aronii
- 0,5 kg cukru
- 0,5 litra spirytusu
- 1 litr wódki
- 3 ziarna kardamonu
- laska wanilii
MOCNIEJSZA NALEWKA Z ARONII – PRZEPIS
Do dużego słoika wkładamy umyte owoce aronii, dodajemy cukier i odstawiamy na kilka dni. Po tym czasie zalewamy nasz sok z którego powstanie nalewka z aronii wódką i spirytusem. Dodajemy przekrojoną laskę wanilii i kardamon. Zostawić na 2 tygodnie w ciepłym miejscu. Następnie nasza nalewka z aronii musi zostać przelana do butelek, które szczelnie zakręcamy, postawiona w ciemnej, chłodnej piwnicy, gdzie ma leżeć przynajmniej trzy miesiące – a najlepiej pół roku.
NALEWKA Z ARONII I WIŚNI – SKŁADNIKI
Ta nalewka z aronii wymaga większej ilości składników, ale wychodzi znakomita. Będziemy potrzebować:
- 2 kg owoców aronii
- 400 sztuk (ok. 30 dkg) liści wiśni
- 2 kg cukru
- 3 l wody
- 1 opakowanie kwasku cytrynowego
- 1 l spirytusu
NALEWKA Z ARONII I WIŚNI – PRZEPIS
Umytą aronie i liście wkładamy do dużego garnka, dodajemy cukier i wodę, a następnie gotujemy pod przykryciem około 30 minut. Następnie garnek, gdzie znajduje się nasza nalewka z aronii, zdejmujemy z ognia i odstawiamy na dobę. Po tym czasie przecedzamy, dodajemy spirytus i kwasek cytrynowy i rozlewamy do butelek. Następnie odkładamy na jakiś czas do piwnicy (im dłużnej nasza nalewka z aronii i wiśni stoi, tym lepsza jest w smaku).

Zobacz więcej

List...

Dziś ruszył międzynarodowy dzień przyjaźni...

Jeśli otrzymałeś tą wiadomość, to znaczy, że masz przyjaciół.

Wyślij tą wiadomość do 10 osób, nawet do mnie jeśli chcesz, to będzie znaczyło że jesteśmy przyjaciółmi...
A jutro będzie najpiękniejszy dzień Twojego życia...

Zobacz więcej