Dobre wpisy #koty

Taki jest dobry dzień Tosi

Tosia jest typową kotką, indywidualistka i energiczna, ciekawa świata istota, ma już 3 lata, ale nadal wskakuje na szafę z podłogi i ma do tego siłę. Szafa jest za drzwiami, na które wskakuje.

Czasem gania muchy, ćmy i inne owady, a czasem jej się zwyczajnie nie chce i przygląda się z bliska. Dziś taka sytuacja miała miejsce na stole, bo Tosia niestety wchodzi na stół, mucha siedziała na oparciu krzesła i zacierała łapki, być może po smacznym posiłku, natomiast Tosia podeszła najbliżej jak mogła i przyglądała się jakiś czas temu z bardzo bliskiej odległości nie poruszając się w ogóle. Nagle ruszyła w kierunku muchy, a gdy tamta odleciała wyciągnęła łapkę by ją chwycić, jednak nie udało jej się to mucha odleciała, a Tosia zastygła jakby jeszcze chwilę w takiej pozycji, po czym rozciągnęła się majestatycznie, jakby chciała powiedzieć... heh ja się tylko przeciągałam, wcale nie chciałam złapać tej muchy...

Tosia to kotka znaleziona na ulicy jako 3-miesięczny kociak, okazało się potem, że uciekła z domu. Miała rodzeństwo i była ogólnie na wydaniu...

Zawsze ciekawska do tego stopnia, że wskoczyła kiedyś nawet na żyrandol, była już wszędzie...dosłownie.

Ona uwielbia wylegiwać się na swojej podusi, na krześle przy stole, śpi jednak w różnych miejscach i zależy to od tego, czy Tosi jest zimno, czy też gorąco. Jeśli jest zima i Tosi jest za zimno, należy ją przykryć, śpi wtedy pod kapą, jeśli nikt jej nie przykrywa a jest jej zimno wchodzi pod kapę foteli. Natomiast jeśli jest gorąco Tosia śpi na podłodze na małym dywaniku lub rozkłada się jak długa na parapecie okna.

Tosia nie jest kotem wychodzącym, w następnym wpisie o tym, jak sobie z tym radzimy...

Zobacz więcej

Kot i pies

Moje zwierzaki wprost przepadają za sobą i nie widzą świata bez siebie, gdy Adi (pies) wychodzi na dwór Morka che iść razem z nim, ale to nie jest kot wychodzący, więc w smutku zostaje w domu.

Adi kocha swoją Morkę i często ogrzewa ją swoim ciałem, za co Morka funduje mu masaż...

Zobacz więcej