Dobre wpisy użytkownika Anieszka_Przybysz

Co można robić nad morzem?

Zastanawiałam się od początku naszego wyjazdu, co nad tym morzem będziemy robić? Nie sądziłam jednak, że odpowiedź przyjdzie sama.

Czasem jest tak, że nudzisz się cały pobyt leząc na plaży i masz serdecznie dość tego całego urlopu, jednak można inaczej zupełnie spędzić urlop, bez nudy i narzekania.

Nad morzem można spacerować po plaży, codzienne spacery o poranku i po południu, aż do zachodu słońca.
W czasie takich spacerów można robić zdjęcia, zbierać bursztyny, oglądać zachód słońca...
Ja trafiłam na czas kiedy zachody słońca codziennie były inne, to spektakularne widowisko fundnęła nam natura, należało tylko pamiętać o nich i zejść z klifu na plażę.
Można zwiedzać miasteczko przyległe do plaży... My całkiem spontanicznie odwiedziliśmy jarosławską latarnię morską, gdzie sama droga na wysokości zajęła mi dobre pół lub więcej godziny. Było jednak warto, widok zapiera dech w płucach, zwłaszcza na część połączenia jeziora z morzem.

Piękne są uliczki z drobiazgami, które można kupić na pamiątkę, a jest ich tam mnóstwo i dla każdego znajdzie się coś fajnego.

Drugim ważnym elementem bycia nad morzem, jest możliwość skosztowania ryby świeżej, pachnącej prosto z kutra. Walorów takiej ryby nie trzeba zachwalać, jest to standardowy przysmak nadmorskich restauracji, my byliśmy w Tawernie Maltańskiej, którą polecam w Jarosławcu nad polskim morzem.

Skosztowałam wędzonego Halibuta prosto z pieca i urzekł mnie aksamitny smak ryby połączony z zapachem drewna olszowego.

Zobacz więcej

KAŻDY POWINIEN ODPOCZĄĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU

Dlaczego warto się relaksować, dlaczego należy wypoczywać, co tak naprawdę daje nam urlop?
KAŻDY POWINIEN ODPOCZĄĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU

To dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego bardzo ważna sprawa, nawet wielkie gwiazdy zapominają o tym ważnym aspekcie naszego życia, a przecież jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi niezbędnych czynników takich jak pożywienie, płyny i relaks, to nasz organizm sam wymusi na nas takie postępowanie, bo jeśli nie dostanie to czego chce, to najzwyczajniej w świecie rozchorujemy się i jeśli wymusza organizm odpoczynek, to odpoczniemy z nawiązką, tyle ile chce nasz organizm. Dla higieny psychicznej powinniśmy uszanować naturalne potrzeby każdego człowieka. Brak doświetlenia promieniami słonecznymi prowadzi do depresji i innych chorób.

W związku z takim obrotem spraw, w miesiącach najbardziej słonecznych, najlepiej w wakacje, należy wziąć dwa lub więcej, tygodnie urlopu i odciążyć nasz organizm z codzienności. Należy dostarczyć odpowiednią ilość promieni słonecznych, świeżego powietrza i relaksu.

RELAKS - stan, który pozwala nam na całkowite wyłączenie z życia codziennego. Zero telefonów, odbierania emaili, rozmów na facebooku, pochłania nas odpoczynek i jemu się tylko poddajemy.

Kto nie zdążył zaczerpnąć świeżego powietrza z dala od domu, ma jeszcze chwilę, bo słońca będzie już co raz mniej, a w naszych polskich warunkach odczuwalna też będzie niższa temperatura.Wam i sobie życzę pięknej złotej polskiej jesieni, jednak póki co, zamieszczam wspomnienia z wakacji, aby podzielić się z Wami, swoim szczęściem. Każdy taki wypad jest niepowtarzalny, to chwile z których składa się życie, których nam nie powinno zabraknąć.Czy wiesz że...

KAWA POPRAWIA NASTRÓJ


Pijmy kawę ona poprawi nam nastrój i doda energii, najlepszym sposobem na cudowny poranek jest filiżanka kawy nad brzegiem jeziora. O poranku kawa smakuje tak wybornie, że chwila staje się magicznym momentem naszego życia, ten stan udziela się wszystkim, kto z nami przebywa a dzień i cały pobyt od razu nabiera innego niezapomnianego blasku.

Po czasie możesz nie pamiętać wielu kwestii związanych z danym wyjazdem, ale tą filiżankę kawy zapamiętasz do końca życia.

Dlatego gdziekolwiek jesteś, wstań o poranku i weź filiżankę kawy ze sobą na taras, brzeg jeziora, nawet możesz wziąć termos i na plaży wypić wyborne espresso patrząc na horyzont i piękny krajobraz, który specjalnie dla Ciebie co rano jest przygotowany. To chwila, która daje energii na cały dzień, pozwala czuć się świetnie każdego dnia, ta filiżanka kawy i niepowtarzalny każdy poranek.
Będąc na wyjeździe pamiętaj również o napojach, woda jest tak samo ważnym składnikiem naszego organizmu jak pożywienie czy odpoczynek, należy wypijać przynajmniej 1,5 L wody dziennie, zwłaszcza w upalne dni, kiedy pocimy się więcej, a nasz organizm domaga się więcej płynów.

Złudnym jest wrażenie, że pijąc napoje chłodzące typu cola, tonik, piwo czy inne wysoko i nisko słodzone napoje, dajemy naszemu organizmowi optymalną ilość wody.
Nasz organizm potrzebuje wody do uzupełniania braków nie słodkich napojów.

Dlatego najlepszą jest wysoko mineralizowana woda mineralna, jeśli nie posiadamy takiej, możemy uzupełniać płyny zwykłą wodą przegotowaną lub nie, to zależy od stanu naszych przeczyszczalni, nie wszędzie jest w kranie czysta woda, ale zdarza się, że spokojnie można ją pić prosto z kranu.

Zobacz więcej