Dobre wpisy użytkownika Anieszka_Przybysz

Hamburger z języczkiem

Hamburger z języczkiem

Jedyny taki i niepowtarzalny tylko w Stanach a dokładnie w Seattle, tam wszystko jest inne, ludzie chodzą w kolorowych włosach, jest dużo bezdomnych i dziwaków, to dziwactwo przejawia się jak widać również w potrawach.

Kto ma ochotę na taką przekąskę z języczkiem?

To jedna z atrakcji, bo gdy przyjrzymy się bliżej Seattle posiada wiele atrakcji, które warto zobaczyć np. Space Needle

Space Needle - to wieża widokowa, główny symbol Seattle. Zbudowany w 1962 roku z okazji światowych targów. Space Needle to 184-metrowy stalowy słup z latającym spodkiem na wierzchołku, wygląda nadal bardzo kosmicznie, w którym znajduje się taras obserwacyjny i drogie restauracje. Mają swoją stronę internetową równie kosmiczną jak sam obiekt.

Pike Place Market – publiczny targ, będący miejscem widokowym na Zatokę Elliotta w Seattle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Rynek otwarty został 17 sierpnia 1907 roku.

Seattle Great Wheel ten okrąg jest gigantyczny diabelski młyn na Elliott Bay. Przy całkowitej wysokości 53,3 m, był to najwyższy diabelski młyn na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, kiedy to został otwarty w dniu 29 czerwca 2012 roku

Warto odwiedzić również Safeco Field – stadion baseballowy w Seattle w stanie Waszyngton, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Seattle Mariners. Budowę obiektu rozpoczęto w marcu 1997 nieopodal wielofunkcyjnego, zburzonego w 2000 roku stadionu Kingdome.

Zobacz więcej

Kawy łyk i do pracy mig

Kawa poprawia nastrój a wtedy...
Mam dobry dzień

Kawa jest wspaniałym lekarstwem na muchy w nosie i złe nastroje. Wystarczy jeden, drugi łyk i już czujesz się lepiej. Warto spróbować, bo zbawienne działanie kawy zostało udowodnione badaniami naukowymi z których wynika, że w wielu chorobach jest pomocnym środkiem przeciwdziałającym lub wręcz leczącym.

Depresja.
Kofeina jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, więc zwykle pomaga ludziom poczuć się lepiej i człowiek czuje się bardziej pobudzony.
Taki był efekt, dla kobiet, które spożywały cztery filiżanki kawy dziennie, były o 20% mniej narażone na depresję w okresie 10 lat, według badań opublikowanych przez Archives of Internal Medicine.



Alzheimer.
Wiele badań wykazało związek między kawą i obniżonym współczynnikiem ryzyka choroby Alzheimera i innych form demencji. Finowie, którzy pili od trzech do pięciu filiżanek dziennie, w wieku 40 i 50 lat byli o 65% mniej narażeni na rozwój choroby Alzheimera w wieku 60 i 70 lat, niż ci, którzy pili mniej lub dwie filiżanki dziennie. Magiczna substancja wydaje się być związkiem, który działa razem z kofeiną na produkcję nowych komórek mózgowych i wzmocnienie powiązań między nimi.

Udar
Naukowcy udowodnili, że umiarkowane picie kawy obniża ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Osoby pijące nawet już dwie filiżanki kawy dziennie są mniej narażone na wystąpienie udaru mózgu, niż osoby stroniące od kawy. Ryzyko wystąpienia udaru spada wtedy nawet o 14% w porównaniu z amatorami innych napojów, według naukowców z Karolinska Institutet w Sztokholmie opublikowane w „American Journal of Epidemiology”.

Zobacz więcej

Mój kot ma dobry dzień to i ja mam dobry dzień

Mój kot do góry nogami...

Koteczka jest bardzo miła i uprzejma, głośno chraboli i chętna zawsze do zabawy. To typ takiej terapeutki, bo bardzo głośno jak traktor mruczy, kiedy się ją trzyma na kolanach. Te częstotliwości sprawiają, że rany się szybciej goją, kości szybciej zrastają a depresja i wszelkie stany z nią związane szybciej ustępują.

Felinoterapia to środek współcześnie stosowany jako dodatek, ja jednak pokuszę się o stwierdzenie, że to podstawa udanej terapii zarówno u dzieci jak i dorosłych. Koty mają naturalną moc uzdrawiania poprzez przyzwolenie na głaskanie, mizianie i masaż swojego futerka. Mrucząc jednocześnie wywołują w osobie dotkniętej stresem lub złym nastrojem ukojenie i spokój.

Każdy kontakt ze zwierzęciem jest zbawienny dla naszego zdrowia psychicznego, dlatego człowiek potrzebuje takiego kontaktu z naturą. Zwykle braki dają znać o sobie w przesilenie jesienno - wiosenne, wtedy zwiększone jest również zapotrzebowanie na witaminę B, dlatego należy uzupełnić niedobór najlepiej witaminą B Complex. Jest to wspaniały środek na nerwy, ale też na bóle kręgosłupa i inne nerwobóle.

Koty od dawna wspomagały zdrowie psychiczne człowieka dlatego Kleopatra dbając nie tylko o swoją skórę i zdrowie fizyczne dbała o zdrowie psychiczne przyjaźniąc się z kotem egejskim, królewskiego pochodzenia.

FELINOTERAPIA z łacińskiego słowa felis (kot) oraz greckiego therapeia (opieka, leczenie).

Felinoterapia, tak jak zooterapia, polega na kontakcie fizycznym i psychicznym człowieka ze zwierzęciem. Ta forma terapii niweluje różne zahamowania, ułatwia komunikację, poprawia zdolność uzewnętrzniania uczuć i emocji.

Felinoterapia jest przydatna w terapii dzieci niepełnosprawnych (zarówno umysłowo, jak i ruchowo) oraz osób starszych. Ma zastosowanie w przypadku takich chorób jak: nadpobudliwość, ADHD, autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, zaburzenia zachowania i emocji, zaburzenia lękowe, nieśmiałość i zahamowania społecznie, depresja, choroba Alzheimera, różne inne choroby psychiczne, uszkodzenia słuchu, uszkodzenia wzroku, dystrofia mięśniowa, artretyzm itp. Zaobserwowano, że kot potrafi w pewien sposób wniknąć do izolowanego świata dziecka z autyzmem. Dzieci uspokajają się, rozluźniają i wydają się bardziej otwarte.

Głaskanie kota może być doskonałym ćwiczeniem ruchowym dla osób cierpiących z powodu zmian reumatycznych w dłoniach. Ale także pomaga przy leczeniu niedowładów, jest wykorzystywane podczas rehabilitacji po zabiegach operacyjnych

Naukowcy zbadali, że stałe wibracje o częstotliwości 25 -125 Hz wspomagają regenerację kości, ścięgien, wiązadeł oraz mięśni i przynoszą ulgę w bólu. Takie właśnie drgania wytwarza kot, który leży nam na kolanach. Doktor Clinton Rubin z Nowego Jorku przeprowadził eksperymenty na kurczętach i królikach, umieszczając je na wibrujących platformach i dowiódł, że nastąpiło wzmocnienie szkieletu i wzrost gęstości tkanki kostnej. Dobroczynna dla kości jest ekspozycja na drgania o częstotliwości 20-50 Hz. Obecnie toczą się badania nad wykorzystaniem wibracji w leczeniu osteoporozy.
Badacze stwierdzili również, że stymulacja wibracjami z przedziału 50-150 Hz działa przeciwbólowo. Delikatne wibracje stosowane są dziś podczas masaży (np. misami) oraz w medycynie sportowej dla wzmocnienia mięśni i w zapobieganiu skurczom. Niskie częstotliwości wpływają leczniczo na ścięgna i poprawiają ruchliwość stawów. Niesamowity wydaje się fakt, że częstotliwości kociego mruczenia odpowiadają dokładnie tym, które wspomagają regenerację układu ruchu i układu oddechowego.
Najszybsza regeneracja kości zachodzi przy 25 i 50 Hz – a to maksimum natężenia mruczenia niemal wszystkich gatunków kotów. Kolejne wartości maksymalnego natężenia przypadają na 100 i 120 Hz, a te wpływają pozytywnie na leczenie choroby płuc i regenerację wiązadeł.

Zobacz więcej