Dobre wpisy użytkownika maninka

Czosnek- naturalny antybiotyk!

Nie każdy wie, że słynny czosnek, którego tak często używamy ma wiele właściwości leczniczych. Jeden ząbek czosnku zawiera związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, cukry, związki śluzowe, witaminy (B1, B2, PP, C, prowitamina A), liczne sole mineralne (m.in. potasu, wapnia, magnezu) oraz rzadkie mikroelementy (m.in. kobalt, chrom, nikiel), siarczki i allicynę.
To właśnie dwa ostatnie elementy pomagają w zwalczaniu wirusowych infekcji dróg oddechowych. Dlatego warto, zwłaszcza w chłodniejsze jesienne dni, przygotować sobie gorące mleko z czosnkiem. Taka mikstura pomaga w odkrztuszaniu, a nawet zwalcza gorączkę. Najcenniejsze są jednak jego właściwości przeciwnowotworowe. Dodatkowo hamuje on rozwój bakterii i grzybów. To własnie dzięki czosnkowi możemy się również pozbyć pasożytów z naszego organizmu. Szczególnie Panie powinny zwrócić na niego uwagę, ponieważ ma on właściwości odmładzające! :) Wydaję mi się, że patrząc na tyle zalet czosnku, możemy wytrzymać taką kurację mimo nieprzyjemnego zapachu i ostrości w smaku :)

Zobacz więcej

Inny wymiar muzyki

Ostatnio, zupełnie przypadkiem, trafiłam na nagranie z Grand Beatbox Battle 2017. Nigdy wcześniej nie interesowałam się muzyką tego typu, ale po obejrzeniu występu MB14 i Saro w półfinale codziennie to nucę.

Twórczość beatboxerów to coś zupełnie innego, "świeżego" i przede wszystkim oryginalnego. Tworzą dźwięki przy użyciu ust, języka, gardła, krtani i przepony. W tym wypadku używają również konsoli tzw. loopstation. Najciekawsze jest chyba to, że to wszystko powstaje w 3 minuty!

Musicie to zobaczyć, zwłaszcza, że ich muzyka, tworzona w tak krótkim czasie, jest według mnie lepsza niż utwory, które powstają miesiącami i słyszymy je wszędzie. Obejrzyjcie nagranie, a gwarantuję, że będziecie w szoku :)

Zobacz więcej

PRACOWNIA MISTRZA

Na terenie Piaseczna wkrótce rusza Pracownia Mistrza. Projekt ten będzie się składać ze szkoleń z zakresu:
- coaching, rozwój osobisty
- florystyka (nowoczesne instalacje kwiatowe)
- e-marketing, media społecznościowe
- podstawy fotografii.
Pracownia została stworzona zarówno dla osób młodszych jak i starszych z Piaseczna i okolic. Więcej informacji wkrótce!
Ponadto oferujemy możliwość wynajęcia sali konferencyjnej w Piasecznie ponad 40 m2 (5,24 x 8,40). Sala zintegrowana z recepcją, miejsce to zaadaptowane jest po dawnym studio nagraniowym.
Kontakt: 791 350 090.

Zobacz więcej