Dobre wpisy użytkownika maninka

Czosnek- naturalny antybiotyk!

Nie każdy wie, że słynny czosnek, którego tak często używamy ma wiele właściwości leczniczych. Jeden ząbek czosnku zawiera związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, cukry, związki śluzowe, witaminy (B1, B2, PP, C, prowitamina A), liczne sole mineralne (m.in. potasu, wapnia, magnezu) oraz rzadkie mikroelementy (m.in. kobalt, chrom, nikiel), siarczki i allicynę.
To właśnie dwa ostatnie elementy pomagają w zwalczaniu wirusowych infekcji dróg oddechowych. Dlatego warto, zwłaszcza w chłodniejsze jesienne dni, przygotować sobie gorące mleko z czosnkiem. Taka mikstura pomaga w odkrztuszaniu, a nawet zwalcza gorączkę. Najcenniejsze są jednak jego właściwości przeciwnowotworowe. Dodatkowo hamuje on rozwój bakterii i grzybów. To własnie dzięki czosnkowi możemy się również pozbyć pasożytów z naszego organizmu. Szczególnie Panie powinny zwrócić na niego uwagę, ponieważ ma on właściwości odmładzające! :) Wydaję mi się, że patrząc na tyle zalet czosnku, możemy wytrzymać taką kurację mimo nieprzyjemnego zapachu i ostrości w smaku :)

Zobacz więcej

Inny wymiar muzyki

Ostatnio, zupełnie przypadkiem, trafiłam na nagranie z Grand Beatbox Battle 2017. Nigdy wcześniej nie interesowałam się muzyką tego typu, ale po obejrzeniu występu MB14 i Saro w półfinale codziennie to nucę.

Twórczość beatboxerów to coś zupełnie innego, "świeżego" i przede wszystkim oryginalnego. Tworzą dźwięki przy użyciu ust, języka, gardła, krtani i przepony. W tym wypadku używają również konsoli tzw. loopstation. Najciekawsze jest chyba to, że to wszystko powstaje w 3 minuty!

Musicie to zobaczyć, zwłaszcza, że ich muzyka, tworzona w tak krótkim czasie, jest według mnie lepsza niż utwory, które powstają miesiącami i słyszymy je wszędzie. Obejrzyjcie nagranie, a gwarantuję, że będziecie w szoku :)

Zobacz więcej

ZAPRASZAMY

Halo Halo! Wiem, że nie każdy czuje się mocny w pisaniu, ale każdy z Was na pewno ma coś, czym chciałby się podzielić z innymi (hobby, przemyślenia, przeżycia itp.). Od pewnego czasu istnieje portal mamdobrydzien.pl. Możecie tu dodawać wpisy z dowolnych kategorii (oczywiście w granicach przyzwoitości). Strona ta już ma dobrą pozycję na rynku, ale jeszcze nie dotarła do szerokiego grona odbiorców. Nie chodzi tylko o wielkie sensacje, tu każdy z Was może po protu napisać co ciekawego mu się przytrafiło, przekazać trochę fajnych przepisów, podzielić się opinią na temat książki, piosenki, filmu itp, pokazać co sprawiło, że mieliście dobry dzień. Nie musicie być "techniczni", zamieszczenie wpisu jest proste i szybkie. Możliwości jest wiele, potrzeba tylko chęci, a może okaże się, że to właśnie Wasze nowe hobby i zechcecie robić to częściej? Nie skreślajcie swoich szans przed startem tylko dlatego, że myślicie " eeee to nie dla mnie", po prostu spróbujcie, sprawdźcie się :) Możemy motywować się wzajemnie, zwłaszcza, że pogoda ostatnio utrudnia uśmiechanie się od rana :) Z doświadczenia wiem, że takie dzielenie się swoją historią to świetny sposób na relaks, ale też świetne narzędzie do promocji siebie. Oczywiście możecie pisać w swoim imieniu lub anonimowo. Nie czekajcie, nie zwlekajcie. Przekażcie dalej swoją pozytywną energię!!!! Dodam jeszcze, że planujemy różne konkursy związane z Waszą aktywnością na blogu :) Oczywiście zachęcam do udostępniania tego postu, może ktoś z Waszych rodzin, znajomych, sąsiadów poczuje, że taki blog to jego klimat :)
"Najbardziej pozytywny BLOG. Mamy dość hejterstwa, chcemy pozytywnie myśleć i zarażać tym innych... Chcesz się podzielić swoim dobrym dniem? Napisz :)"
Ja dziś Mam DOBRY dzień, a Ty? :)

Zobacz więcej