Dobre wpisy #odpoczynek

KAŻDY POWINIEN ODPOCZĄĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU

Dlaczego warto się relaksować, dlaczego należy wypoczywać, co tak naprawdę daje nam urlop?
KAŻDY POWINIEN ODPOCZĄĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU

To dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego bardzo ważna sprawa, nawet wielkie gwiazdy zapominają o tym ważnym aspekcie naszego życia, a przecież jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi niezbędnych czynników takich jak pożywienie, płyny i relaks, to nasz organizm sam wymusi na nas takie postępowanie, bo jeśli nie dostanie to czego chce, to najzwyczajniej w świecie rozchorujemy się i jeśli wymusza organizm odpoczynek, to odpoczniemy z nawiązką, tyle ile chce nasz organizm. Dla higieny psychicznej powinniśmy uszanować naturalne potrzeby każdego człowieka. Brak doświetlenia promieniami słonecznymi prowadzi do depresji i innych chorób.

W związku z takim obrotem spraw, w miesiącach najbardziej słonecznych, najlepiej w wakacje, należy wziąć dwa lub więcej, tygodnie urlopu i odciążyć nasz organizm z codzienności. Należy dostarczyć odpowiednią ilość promieni słonecznych, świeżego powietrza i relaksu.

RELAKS - stan, który pozwala nam na całkowite wyłączenie z życia codziennego. Zero telefonów, odbierania emaili, rozmów na facebooku, pochłania nas odpoczynek i jemu się tylko poddajemy.

Kto nie zdążył zaczerpnąć świeżego powietrza z dala od domu, ma jeszcze chwilę, bo słońca będzie już co raz mniej, a w naszych polskich warunkach odczuwalna też będzie niższa temperatura.Wam i sobie życzę pięknej złotej polskiej jesieni, jednak póki co, zamieszczam wspomnienia z wakacji, aby podzielić się z Wami, swoim szczęściem. Każdy taki wypad jest niepowtarzalny, to chwile z których składa się życie, których nam nie powinno zabraknąć.Czy wiesz że...

KAWA POPRAWIA NASTRÓJ


Pijmy kawę ona poprawi nam nastrój i doda energii, najlepszym sposobem na cudowny poranek jest filiżanka kawy nad brzegiem jeziora. O poranku kawa smakuje tak wybornie, że chwila staje się magicznym momentem naszego życia, ten stan udziela się wszystkim, kto z nami przebywa a dzień i cały pobyt od razu nabiera innego niezapomnianego blasku.

Po czasie możesz nie pamiętać wielu kwestii związanych z danym wyjazdem, ale tą filiżankę kawy zapamiętasz do końca życia.

Dlatego gdziekolwiek jesteś, wstań o poranku i weź filiżankę kawy ze sobą na taras, brzeg jeziora, nawet możesz wziąć termos i na plaży wypić wyborne espresso patrząc na horyzont i piękny krajobraz, który specjalnie dla Ciebie co rano jest przygotowany. To chwila, która daje energii na cały dzień, pozwala czuć się świetnie każdego dnia, ta filiżanka kawy i niepowtarzalny każdy poranek.
Będąc na wyjeździe pamiętaj również o napojach, woda jest tak samo ważnym składnikiem naszego organizmu jak pożywienie czy odpoczynek, należy wypijać przynajmniej 1,5 L wody dziennie, zwłaszcza w upalne dni, kiedy pocimy się więcej, a nasz organizm domaga się więcej płynów.

Złudnym jest wrażenie, że pijąc napoje chłodzące typu cola, tonik, piwo czy inne wysoko i nisko słodzone napoje, dajemy naszemu organizmowi optymalną ilość wody.
Nasz organizm potrzebuje wody do uzupełniania braków nie słodkich napojów.

Dlatego najlepszą jest wysoko mineralizowana woda mineralna, jeśli nie posiadamy takiej, możemy uzupełniać płyny zwykłą wodą przegotowaną lub nie, to zależy od stanu naszych przeczyszczalni, nie wszędzie jest w kranie czysta woda, ale zdarza się, że spokojnie można ją pić prosto z kranu.

Zobacz więcej

Luxus na jaki Cię stać, to mieć dobry dzień, a Ty masz dobry dzień?

Uwielbiam wchodzić na strony z luxusowymi widoczkami, krajobrazy i jachty, luxusowe wnętrza, czy to znaczy, że mam naturę księżniczki? NIE

To oderwanie się od rzeczywistości, które pozwala się odprężyć tu i teraz...dobra kawka miłe zdjęcia i już mi lepiej :)

Mam dobry dzień, kiedy widzę świat w pozytywnych barwach a wszystko to sprawia, że patrzę na wszystkich i wszystko wokół siebie przez pryzmat szczęścia. Są takie chwile, kiedy zatrzymujesz się w tym zgiełku ulic, codziennej gonitwie i upajasz się chwilą, na jaką Cię stać.

To jest prawdziwy luxus móc dostrzec piękno tego świata, przez chwilę przenieść się w odległe miejsca, których do tej pory nie odwiedziliśmy lub byliśmy i bardzo tęsknimy, bo było urzekająco, a chwila ta zapadła nam w pamięci niczym promyk słońca w pochmurny dzień.

KORZYŚCI Z RELAXU

Oglądając pozytywne zdjęcia w internecie, mam takie 5 min dla siebie, kiedy mogę odsunąć od siebie wszelkie złe myśli i dać się ponieść pozytywnym emocjom. To bardzo ważne dla naszego zdrowia emocjonalnego, aby potrafić się zrelaksować w pozytywny sposób.

Może to być Twoje ulubione miejsce, które sobie wymyśliłeś w pięknym domu o wspaniałych wnętrzach przepełnionych luxusem na jaki Cię stać w tej chwili, bo kto nam zabroni marzyć?

Każdy powinien mieć takie swoje własne miejsce do którego może w myślach powracać w każdej chwili, kiedy tylko potrzebuje wytchnienia od dnia codziennego.

Zapraszam Cię do eksperymentowania ze mną :)

Jeśli chcesz się nauczyć techniki relaksacji powtarzaj w myślach, to co tutaj krok po kroku odczytasz.

1. Jesteś na drodze, (może to być kamienista dróżka lub asfaltowa trasa piesza).
2. W oddali widzisz dom (piękny taki jaki sobie tylko potrafisz wyobrazić) idziesz do tego domu.
3. Wchodzisz na posesję przez furtkę, bramę lub po prostu piękny ogród (wyobraźnia pokazuje Ci dom z zewnątrz od strony drzwi)
4. Otwierasz drzwi i wchodzisz do środka, rozglądasz się chwilę i widzisz piękne wnętrze w którym panuje ład i porządek, następne drzwi otwierasz spokojnie.
5. Wchodzisz do środka tego pokoju a tam stoi piękne łóżko, takie które jesteś w stanie sobie tylko wyobrazić, rozglądasz się do koła (to jest miejsce, w którym lubisz odpoczywać).
6. Kładziesz się na tym łóżku i spokojnie oddychasz liczysz 1..2...3...4...

Teraz delektuj się tą chwilą, aż uznasz za stosowne przerwać odpoczynek i wrócić do codzienności.
Za każdym razem, kiedy będziesz mieć taką potrzebę wracaj do tego miejsca, ćwiczenie pomocne jest w relaksowaniu naszego umysłu i ciała w chwili, gdy nie możemy pozwolić sobie na SPA lub dalekie podróże. W każdej chwili swojego życia możesz uciec do tego miejsca i zrelaksować się.

Czy udało Ci się oderwać na chwilę od rzeczywistości?
Jeśli tak, podziel się z nami swoimi doznaniami.

Zapraszamy również do naszej grupy facebook https://www.facebook.com/groups/mamdobrydzien

Zobacz więcej