Dobre wpisy #nastrój

Luxus na jaki Cię stać, to mieć dobry dzień, a Ty masz dobry dzień?

Uwielbiam wchodzić na strony z luxusowymi widoczkami, krajobrazy i jachty, luxusowe wnętrza, czy to znaczy, że mam naturę księżniczki? NIE

To oderwanie się od rzeczywistości, które pozwala się odprężyć tu i teraz...dobra kawka miłe zdjęcia i już mi lepiej :)

Mam dobry dzień, kiedy widzę świat w pozytywnych barwach a wszystko to sprawia, że patrzę na wszystkich i wszystko wokół siebie przez pryzmat szczęścia. Są takie chwile, kiedy zatrzymujesz się w tym zgiełku ulic, codziennej gonitwie i upajasz się chwilą, na jaką Cię stać.

To jest prawdziwy luxus móc dostrzec piękno tego świata, przez chwilę przenieść się w odległe miejsca, których do tej pory nie odwiedziliśmy lub byliśmy i bardzo tęsknimy, bo było urzekająco, a chwila ta zapadła nam w pamięci niczym promyk słońca w pochmurny dzień.

KORZYŚCI Z RELAXU

Oglądając pozytywne zdjęcia w internecie, mam takie 5 min dla siebie, kiedy mogę odsunąć od siebie wszelkie złe myśli i dać się ponieść pozytywnym emocjom. To bardzo ważne dla naszego zdrowia emocjonalnego, aby potrafić się zrelaksować w pozytywny sposób.

Może to być Twoje ulubione miejsce, które sobie wymyśliłeś w pięknym domu o wspaniałych wnętrzach przepełnionych luxusem na jaki Cię stać w tej chwili, bo kto nam zabroni marzyć?

Każdy powinien mieć takie swoje własne miejsce do którego może w myślach powracać w każdej chwili, kiedy tylko potrzebuje wytchnienia od dnia codziennego.

Zapraszam Cię do eksperymentowania ze mną :)

Jeśli chcesz się nauczyć techniki relaksacji powtarzaj w myślach, to co tutaj krok po kroku odczytasz.

1. Jesteś na drodze, (może to być kamienista dróżka lub asfaltowa trasa piesza).
2. W oddali widzisz dom (piękny taki jaki sobie tylko potrafisz wyobrazić) idziesz do tego domu.
3. Wchodzisz na posesję przez furtkę, bramę lub po prostu piękny ogród (wyobraźnia pokazuje Ci dom z zewnątrz od strony drzwi)
4. Otwierasz drzwi i wchodzisz do środka, rozglądasz się chwilę i widzisz piękne wnętrze w którym panuje ład i porządek, następne drzwi otwierasz spokojnie.
5. Wchodzisz do środka tego pokoju a tam stoi piękne łóżko, takie które jesteś w stanie sobie tylko wyobrazić, rozglądasz się do koła (to jest miejsce, w którym lubisz odpoczywać).
6. Kładziesz się na tym łóżku i spokojnie oddychasz liczysz 1..2...3...4...

Teraz delektuj się tą chwilą, aż uznasz za stosowne przerwać odpoczynek i wrócić do codzienności.
Za każdym razem, kiedy będziesz mieć taką potrzebę wracaj do tego miejsca, ćwiczenie pomocne jest w relaksowaniu naszego umysłu i ciała w chwili, gdy nie możemy pozwolić sobie na SPA lub dalekie podróże. W każdej chwili swojego życia możesz uciec do tego miejsca i zrelaksować się.

Czy udało Ci się oderwać na chwilę od rzeczywistości?
Jeśli tak, podziel się z nami swoimi doznaniami.

Zapraszamy również do naszej grupy facebook https://www.facebook.com/groups/mamdobrydzien

Zobacz więcej