Dobre wpisy #natura

dobroczynna moc Lawendy

Lawenda jest bardzo dekoracyjna dlatego też często sadzimy ją w miejscach, gdzie odpoczywamy. Ale lawenda to nie tylko piękny zapach. Zawiera w sobie nie tylko garbniki, i inne związki mineralne, ale też to co jest dla nas najważniejsze - a mianowicie olejek eteryczny, którego budowa jest bardzo złożona.
Dlatego też, gdy odpoczywamy, związki aromatyczne, zawarte w olejku lawendowym wpływają kojąco na nasz układ nerwowy. Roztaczający się zapach, uspokaja nas, łagodzi stres i ułatwia nam zasypianie.
Ale lawenda nie tylko uspokaja - również może nas pobudzić ,gdy jesteśmy zmęczeni. Możemy spryskać się wodą toaletową na bazie lawendy i od razu poczujemy przypływ energii!
Francuzi, którzy tak ukochali te kwiaty, nie od dziś leczą swój układ trawienny dzięki naparze z kwiatów lawendy! Doskonale sprawdzonym sposobem na trawienie, kolki i wzdęcia jest dodanie kilku lawendowych listków do potraw.
Taka jest dobroczynna moc lawendy - korzystajcie z niej jak najdłużej.

Zobacz więcej

naturalne soki samo zdrowie!

Dr Norman W. Walker ( ojciec sokoterapii) powiedział:

„ … nie ma na świecie takiej pigułki, która mogłaby dostarczyć niezbędnego pożywienia naszej krwi. Leki są w tym przypadku rodzajem protezy. Świeże i odpowiednio wyciśnięte SOKI , stanowią najlepszy, żywy pokarm, jaki możemy dostarczyć naszemu organizmowi. Dzięki sokom szybciej się zregenerujemy i przywrócimy organizmowi stan równowagi. Picie surowych soków z warzyw i owoców jest najpewniejszą, najskuteczniejszą, a także najszybciej działająca metodą odżywiania organizmu ”



Nasz organizm nie jest przystosowany do strawienia ogromnej ilości substancji chemicznych zawartych w naszym pożywieniu zjadanym w ciągu całego życia.
Ponieważ nie produkuje on odpowiednich do tego celu enzymów, niestrawione produkty przemiany materii kumulują się w organizmie przez lata w postaci toksycznych złogów, stając się głównym czynnikiem powstawania chorób cywilizacyjnych.

Jedynym źródłem aktywnych enzymów są rośliny.


Trudno byłoby zjeść odpowiednią ilość surowych roślin, by osiągnąć zamierzony cel.

Nasza wątroba musiałaby wykonać ogromną pracę (bardzo przez nas odczuwalną).

Żeby przetrawić na cząstki koloidalne pęczek natki pietruszki – źródło Wit. C), parę łodyg selera naciowego – źródło sodu i potasu), marchwi, jabłek, botwiny, szpinaku i wiele innych roślin, aby sprostać dziennemu zapotrzebowaniu organizmu na składniki odżywcze.

Zobacz więcej