Dobre wpisy #kawa na choroby

KAWA MOŻE POMÓC PRZEZWYCIĘŻYĆ UZALEŻNIENIE OD CUKRU.

CZY KAWA MOŻE POMÓC PRZEZWYCIĘŻYĆ UZALEŻNIENIE OD CUKRU?


Jak odzwyczaić się od cukru?Powodem dla którego uzależniasz się od jakiegoś pożywienia (i to jakiegokolwiek tak naprawdę), ale szczególnie od cukru jest to, że twój mózg ma receptory opioidalne. Są one częścią pierwotnego systemu nagradzania, który pomaga wykryć, wybrać i zjeść świeże pożywienie zamiast zepsutego.
Dzisiaj jednak żyjemy w świecie obfitości, otoczeni przez przetworzoną żywność, która zwykle jest naładowana cukrem.

Niestety, prowadzi to nasze wpędzające w uzależnienie receptory opioidowe - które pierwotnie pomagały nam wybrać odpowiednie pożywienie - do uzależnienia się od niewłaściwego pożywienia. Co interesujące cukier łączy się z tymi samymi receptorami co kokaina i inne uzależniające substancje.

Istnieje kilka składników noszących nazwę antagonisty receptorów opioidowych. Oznacza to, że kiedy zajmują receptor, chronią przed uzależnieniem od czegoś innego. I kawa jest takim antagonistą receptorów opioidowych. Kofeina może łączyć się z receptorami opioidowymi i może tłumić uzależniający wpływ innej substancji.

"Jeśli, na przykład, jesteś uzależniony od cukru i naprawdę chcesz stopniowo pomóc ciału pozbyć się tego uzależnienia, picie kawy byłoby realnym sposobem pomożenia sobie w osiągnięciu tego.
Trenuj picie czarnej kawy. Pij ją bez cukru na pusty żołądek i wkrótce zobaczysz, jak stopniowo napady łaknienia zaczną znikać..."

Ori Hofmekler autor książek The Warrior Diet, The Anti-Estrogenic Diet, Maximum Muscle Minimum Fat

Tak więc okazuje się, że kawa może przynosić korzyści, szczególnie poprawiając wydajność porannych ćwiczeń, ale tylko tak długo, jak długo spożywasz ją w postaci wysokiej jakości organicznego napoju, mielisz ziarno, żeby się upewnić, że jest świeża oraz unikasz dodawania cukru.

Zobacz więcej

Kawa może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób

Czy wiedziałeś, że kawa zabezpiecza nasz organizm przed wystąpieniem niektórych cywilizacyjnych chorób. Jej działanie potwierdzono naukowo, o jej właściwościach pisze cały świat, a ten magiczny nastrój towarzyszący chwili kiedy odpływasz wraz z pierwszym łykiem powoduje, że twoja kora mózgowa doznaje stanu porównywalnego ze stanem relaksu.

Kawa jest silnym antyoksydantem, dlatego jest świetnym zabezpieczeniem przed rakiem i chorobami takimi jak: choroba wątroby i jelita grubego, typ ll cukrzycy, choroby Parkinsona i Alzheimera, delektowanie się filiżanką kawy jest zdecydowanie krokiem w odpowiednim kierunku.

Tak więc spożywajmy kawę, aby każdy nasz dzień był dobry...
a wtedy...Mam Dobry Dzień

Zobacz więcej