Dobre wpisy użytkownika kwiaty_we_wlosach

szybka dekoracja z kwiatów na stół

jeśli spodziewasz się gości i chciałabyś udekorować szybko i tanio stół to mam dla Ciebie prostą metodę. Ustaw kieliszki, lub małe wazoniki - co tam masz w swoich zbiorach - nalej do nich do połowy wody i umieść w nich pojedyncze kwiaty. Kwiaty mogą być z ogrodu, lub kwiaciarni. Jeśli nie masz - mogą też być piękne liście lub gałązki zerwane po drodze, wtedy dekoracja będzie cała zielona - to też jest ciekawe! powodzenia :)

Zobacz więcej

Dlaczego warto pić napar z pokrzywy?

Dla większości z Was pokrzywa kojarzy się z poparzonymi nogami podczas letnich polnych wycieczek albo z chwastem, który należy usunąć z naszego ogródka. Ja do pokrzywy podchodzę z wielką uwagą i ciekawością, dlatego też postanowiłam wam o tym napisać. Na wsi od wieków traktowano pokrzywę z szacunkiem, ponieważ ma niezwykłe właściwości nie tylko odżywcze ale też lecznicze. Zawiera bardzo dużo witamin, soli mineralnych i mikroelementów. Podobno napar z pokrzywy pomaga w walce ze stresem, uspokaja nas i koi nasze nerwy. Wystarczy zalać liście pokrzywy wrzątkiem i pozostawić 15 min pod przykryciem. Taki napar przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie.
A teraz napisze Wam co zawiera taka zwyczajna pokrzywa naszego ogródka czy pobliskiego pola.
- witaminy: A, K, C, B2.
- magnez, fosfor, wapń, siarkę, żelazo, potas, jod, sód i krzem:

Oprócz tego pokrzywa wpływa korzystnie na działanie krwinek czerwonych, co przydaje się w leczeniu anemii, osłabieniach a także w białaczce. Pokrzywka taka polna pomaga również obniżyć poziom cukru we krwi, oraz w ciśnienie tętnicze.
Mało??
Pokrzywa również ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze pomaga nam w walce z chorobami skóry i w stanach zapalnych mięśni, jak również jest doskonałą płukanką odkażającą do jamy ustnej.
No i na koniec dobra wiadomość dla wszystkich co mają problem z łupieżem i łojotokowym zapaleniem skóry. Pomaga i na to :) Działa również leczniczo przy wypadaniu włosów.
Także zachęcam wszystkich do picia naparu z pokrzywy! zaszkodzić nie zaszkodzi a to, że pomoże to na bank :)

Zobacz więcej